دپارتمان استعدادیابی

دپارتمان استعدادیابی

به جمع دوستداران استعدادیابی و علاقمندان خود شناسی خوش آمدید.

مقدمه مهم برای استعدادیابی

مقدمه بسیار مهم در استعدادیابی هنری

استعدادیابی هنری چیست؟
مقدمه ای بر هنر و استعدادیابی هنری

استعداد چیست ؟ و استعدادیابی چگونه انجام میشود ؟

سوالهایی که ذهن بیشتر انسانها را در گیر خود ساخته است و گاهی بدون در نظر گرفتن سن و سال ، هنوز به دنبال کشف آن هستیم.

از آنجایی که بیشتر ما برای کودکانمان تا سرحد توان مالی از زندگی خود را خرج می کنیم و در باب پاسخ به مقوله کودک می پردازیم و امید آن داریم که بتوانیم کودکان خود را ، آینده سازان واقعی ایران عزیز قرار دهیم گاهی به نتیجه دلخواه نمی رسیم.

در این باب هرچه سخن برانیم ، باز هم فضای گفتگو دارد و سعی در آن دارم به سادگی مطلب مهمی همچون استعداد و استعدادیابی را در چند پاراگراف تقدیم شما خواننده گرامی نمایم.

امید است خلاصه بودن مطالب را بر بنده خرده مگیرید و در صورت تمایل به دریافت اطلاعات تکمیلی با موسسه منشور مهر تماس گرفته و در مجالی مناسب از اطلاعات تکمیلی متخصصان ما بهره مند شوید.

با تشکر
احمد اخوان عطار

استعدادهای کودک شما چیست ؟؟؟

هر انسان از بدو تولد دارای استعدادهای خدا دادی بسیاری هست . یکی از اولین و بارز ترین این استعدادها شنا کردن است و هر انسان در ابتدا بدلیل زندگی ۷ تا ۹ ماهه در آب (رحم مادر) دارای استعداد فوق العاده بالایی در شنا کردن می باشد که حتی طبق بررسی پژوهشگران اگر یک نوزاد را از لحظه تولد تا ۲ ساعت پس از آن در استخر آب رها کنیم به راحتی در آب شنا می‌کند و نیاز به تنفس ندارد.
اگر همین نوزاد را در ۳ تا ۱۱ ماهگی در آب رها کنیم نفس خود را حبس کرده و همچون یک شناگر ماهر در آب حرکت می کند و بسیار مقلد در رفتار بزرگتر ها در آب می باشد.
پس می توان در این قالب نگاه وسیعی به حیطه ورزشی و توانایی های حرکات درشت و ریزدر هر انسان داشت که استعدادیابی ورزشی یکی از مهمترین عوامل رشد فیزیکیکودکانمان می باشد.

از دیگر استعدادهای خدا دادی هر انسان ، نقاشی کشیدن است که در نگاه اولیه ، آفرینش هر انسان همچون انسانهای اولیه که کلامی برای سخن گفتن نداشتند و فقط اصوات در بین آنها جاری بود ، با نقاشی که اولین زبان کلامی بین المللی می باشد سخن می گفتند و حتی موضوعات و اختراعات خود را بر دیوار غارها حک می کردند.

اکنون باید ببینیم کودکان ما چرا نقاشی نمی کشند؟ و یا چرا از نقاشی کشیدن امتناع می کنند؟ که این خود ریشه در مشکلات روانشناختی کودک دارد، زیرا با زبان اولیه خود سخن نمی گوید.

از سوی دیگر کودکانی داریم که بسیار نقاشان خوبی هستند، ولی در نقاشی آنها سخنان بسیار وجود دارد و باید بررسی گردد. برای مثال کودکی که آسمان و یا خورشید و ماه را تیره می کشد دلایل قابل بررسی فراوان دارد که روانشناسان ما برای شما تحلیل و مشکلات را شناسایی و درمان می کنند.

استعداد موسیقی ، از نمونه های ذاتی هر انسان می باشد و بر این اصل استوار است که موسیقی در جهان یکی از اولین ماهیت های کره زمین است که قبل از آمدن آدم و حوا بر روی زمین وجود داشته و خداوند در این باب بسیار تاکید دارد و در همه ادیان الهی فرامین و دستورات باری تعالی با صوت و آهنگین خوانده می شود و برجسته ترین دلیل آن نقش موسیقی در بخاطر سپردن کلمات می باشد و ادبیات ، در تمام فرهنگ ها و زبانهای جهان وزن آهنگین دارد.

مجسمه سازی ، که یکی از استعدادهای قابل رویت برای والدین می باشد از کودکی با همه فرزندان ما بزرگ می شود و کودکان تمامی نژاد ها با هر رنگ پوستی به بازی با گل و ساختن احجام سه بعدی علاقه دارند و این نیز در صورت نداشتن امکانات با خمیر های بازی در اتاق کوچکشان بسیار به چشم می خورد.

بازی با وسایل بابا و یا لوازم آشپزخانه مامان ، از دیگر خلاقیتهای کودک در هنر مجسمه سازی و فضای سه بعدی می باشد که من و شما به عنوان پدر و مادر ، گاهی بر سر کودک فریاد می کشیم و او را از بروز خلاقیتش دور می کنیم. حال با دانستن راه ها و روشهای صحیح هدایت کودکانمان می توانیم آنها را به سوی علایق و استعدادهایشان حمایت کنیم.

ترکیب و وزن گرافیکی ، که از ابتدا در هر کودکی وجود دارد ، فضای دو بعدی ذهن هر کودک و نیم کره های مغز او را پرورش می دهد. او با چیدن دائمی وسایل و اسباب بازی هایش بر روی زمین ، روی میز و یا مکانهایی که برای وی کادر مشخصی را تعریف می کند ، بهترین تمرین غریزی و عمومی را به انجام می رساند که در تمامی کودکان جهان وجود دارد و ما از آن غافلیم.

هنرهای نمایشی ، که از هنرهای ذاتی و خدا دادی می باشد و در دوران کودکی ، بویژه در سن ۳ تا ۷ سالگی در اوج خود قرار دارد ، گاهی کودک را به سمت بازیگری تئاتر ، گاهی همچون بازیگری در مقابل دوربین و گاهی او را به یک بازی گر پانتومیم تبدیل می کند و چه بسیارند کودکانی که می توانند هنرمندان خوب باشند ولی شما والدین اجازه چنین رشد چشم گیری را از کودک خود می گیرید و راه شناخت رفتار او را نیز نمی دانید.

از دیگر استعدادهای کودکان ما ریاضی و بازی های عددی می باشد که در نگاه کلی، انسانها از نظر ذخیره اطلاعات در حافظه خود به دو دسته حافظه عددی از نیمکره راست و حافظه تصویری از نیمکره چپ تقسیم می شوند.

برای مثال ، خود شما ممکن است حد اقل ۵۰ شماره تلفن ۱۳ رقمی و یا بیشتر در ذهن داشته باشید. این ذخیره سازی اگر از مسیر حافظه عددی شما باشد، با کمی تمرکز می توانید شماره را برای دیگران بازگو کنید و اگر از مسیر حافظه تصویری شما باشد، باید به صفحه شماره گیری تلفن نگاه کنید تا شکل حرکت شماره مورد نظر و یا ترکیبی که در ذهن دارید به ترتیب به یاد شما آید و توان ارائه داشته باشید. حال چه بسیارند مطالب و موضوعاتی که این چنین در ذهن و حافظه خود ذخیره ساخته اید.

در صورتی که تمایل دارید به صورت تلفنی از توضیحات دپارتمان استعدادیابی بهره بگیرید با شماره های زیر تماص حاصل فرمایید.

 

کارشناسان حوزه استعدادیابی

۰۹۱۲۴۰۳۳۶۲۰

۰۹۳۶۳۰۰۸۰۳۲

اگر به هر دلیلی پاسخگو نبودند و یا خارج از ساعت اداری قرار دارید حتما پیام بگذارید. با شما تماس خواهیم گرفت

بهترین روانشناسان تهران و بهترین روانشناسان ایران

بهترین روانشناسان کودک و نوجوان تهران و بهترین روانشناسان کودک و نوجوان ایران

ارتباط جهت هماهنگی وقت:

۰۹۳۶۳۰۰۸۰۳۲

۰۹۱۰۶۹۶۵۰۱۰

۰۲۱-۷۷۴۹۶۰۷۰

۰۲۱-۷۷۰۳۲۴۷۰

۰۲۱-۲۲۵۹۹۲۰۹

۰۲۱-۸۶۱۲۹۵۹۷

۰۲۱-۷۷۲۶۵۴۷۲

۰۲۱-۸۶۱۲۹۲۶۳

۰۲۱-۲۲۵۹۹۲۱۵

دکتر روانشناس کودک، روانشناس کودک، متخصص روانشناسی کودک، متخصص روانشناسی خانواده، دکتر روانشناس خانواده، دکتر روانشناس نوجوان، روانشناس نوجوان، متخصص روانشناسی نوجوان، فوق تخصص روانشناس کودک و نوجوان، متخصص ترنس، دکتر ترنس، کلینیک ترنس، مرکز تخصصی ترنس، مرکز تخصصی بیش فعالی، مرکز تخصصی اوتیسم